MÖBLER / Byråar, sekretärer / Byrå 8481195
*
nr 848 1195
Byrå
Gustaviansk stil, Intarsia, Stenskiva, längd: 106 cm, djup: 48 cm, höjd: 85 cm
Kondition: fanérskador
Utrop:
3.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 september 2013
kl 20:01:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/9 13:25:28
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: byrå byråar gustaviansk stil gustavianska gustavianskt intarsia stenskiva träinläggningar
-
8112 Byrå
1800-tal, med intarisa, mahogny, ÖstEuropa. Bredd:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:04
*
Byrå
Kondition: fanérskador
nr 848 1195
Byrå
Gustaviansk stil, Intarsia, Stenskiva, längd: 106 cm, djup: 48 cm, höjd: 85 cm
Kondition: fanérskador
| Utrop: | 3.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 september 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/9 13:25:28 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: byrå byråar gustaviansk stil gustavianska gustavianskt intarsia stenskiva träinläggningar
-
8112 Byrå
1800-tal, med intarisa, mahogny, ÖstEuropa. Bredd:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:04



